Renesanso laikotarpiu baldai iš esmës pasikeitë. Iš sunkiø, ástatomø ir nejudanèiø tapo laisvai kilnojamais. Kaip ir pastatai taip ir baldai pradëti puošti karnizais, kolonëlëmis. Renesanso laikotarpiu baldus daþniausiai gamindavo staliø cechai. Savo dirbtuves turëdavo ir nemaþa dalis vienuolynø ar dvarø. Baldai pasiþymëjo architektûrinëmis formomis, gausiai naudotas raiþytas, ornamentuotas medis bei kaulas. Taip pat puošyboje daþnai naudota intarsija (medþio inkrustacija medþiu). Mëgstama þalia, raudona, geltona ir balta spalvos. Iš Vilniaus cecho po dvarus ir miestelënø namus plito stalai, skrynios, lentynos bei minkši baldai.
Pirmieji minkšti baldai á Lietuvà atkeliavo iš Italijos: pirmà jà lovà á savo dvarà parsigabeno Radvilø giminë.
Baroko epocha savo pëdsakus paliko visoje þmoniø aplinkoje: architektûroje, taikomojoje dailëje, madoje ir net paèiame gyvenimo bûde. Tuo metu atsirado rašomieji stalai, drabuþiø spintos su ámantriais frontonais, komodos.
Baldus šiuo laikotarpiu tebegamino vienuolynø dirbtuvës ir cechai. Garsiausia buvo Nesvyþiaus šakos Radvilø baldø manufaktûra. Baroko stiliaus baldai labai išsiskyrë gausiu dekoru. Kaip architektûroje taip ir balduose dominavo banguoti, lankstûs siluetai, augaliniai bei geometriniai puošybos motyvai, masyvios proporcijos. Barokiniø baldø bruoþas – išlenktos, išpûstos, susuktos spirale stalø kojos, bei voliutiški këdþiø porankiai. Minkšti baldai ir krëslai puošiami prabangiais, gëlëtø raštø apmušalais, aksomais, gobelenais bei kutais.
Klasicizmo laikotarpiu baþnytiniai ir pasaulietiniai baldai kuriami anksèiau ákurtose Radvilø, Oginskiø, Antano Tyzenhauzo manufaktûrose Këdainiuose, Birþuose, Bialoje. Kita baldø dalis importuojama iš Lenkijos, Èekijos, Vokietijos. Taip pat baldus tebegamino miestø cechai bei dirbtuvës. Lietuvos klasicizmo laikotarpiu kurti baldai buvo maþiau puošybiški, kuklesniø formø taèiau lengvi ir mobilûs. Gamybai naudota vietinë mediena, taèiau kartais faneruoti raudonmedþiu ar riešutmedþiu. Minkšti baldai, tokie kaip kušetë, minkštasuolis ar sofa puošti skoningais antikiniø ornamentø šilkiniais, medvilniniais bei vilnoniais audiniais. Klasicizmo laikotarpio baldai daþnai bûdavo tarsi árëminti, apkaustyti architektûriniu apdaru. Naudojami didybës ir prabangos pojûèius stiprinantys elementai, tokie kaip liûtø galvos, vainikai ar karo atributika.
Baldai kaip praeities liudininkai, atspindi gabiø meistrø ir kûrëjø dvasinës kultûros reliktus, simbolius ir motyvus.