Šiandien sunkiai ásivaizduotume savo gyvenimà be minkštø baldø ir graþiausiø apmušalø. Taèiau iki 18-to amþiaus vienintelis sunkiø, mediniø suolø paminkštinimas buvo tik padëta pagalvëlë. Tokiu komfortu mëgavosi tik turtingieji, o paprasti þmonës savo strënas vargino ant kur kas maþiau patogiø baldø.
Paþintá su senoviniais baldais verta pradëti antikvariate. Ten daþniausiai puikuojasi jau restauruoti ir naujam gyvenimui prikelti ne maþiau 50-ties metø amþiaus sulaukæ istoriniai baldai. Jie puikiai atspindi ne tik vyravusias madø tendencijas, luomø atskirtá, bet ir uþsakovo ekonominæ situacijà ir meniná skoná. Karus ir kitas negandas išgyvenæ minkšti baldai daþnai praradæ savo pirminæ išvaizdà, taèiau meistrø rankos juos tarsi paveikslus prakalbina ir atgaivina. Minkšti baldai, tokie kaip sofos ar krëslai nors ir praradæ dalá savo originalios dangos, vis tiek pateikia mûsø akims aiškø praeities vaizdà. Tokios medþiagos kaip velvetas, šilkas, Damasko ar kiti rankdarbiø raštai buvo pradëti naudoti tik 18-to amþiuje. Taigi šio laikotarpio minkšti baldai vieni puošniausiø. Audiniai austi labai kruopšèiai ir iki menkiausiø detaliø perteikiami meistro sumanyti raštai. Šiame laikotarpyje išgarsëjo Prancûzijos regiono Liono šilkai, taip pat Londono tekstilininkai.
19-tas amþius ánešë naujø mados ir technologijø vëjø baldø gamyboje. Atsiradus vis didesniam baldiniø audiniø pasirinkimui jau ne tik didikø rûmai ir rezidencijos puošësi ištaigingesnëmis raštø ir spalvø paletëmis bei formomis. Fabrikø ir audimo stakliø pagalba medþiagos atpigo, todël minkšti baldai ir spalvoti jø raštai galëjo puošti ne tik diduomenæ, bet ir kiek labiau pasiturinèius miestelënus.
Autentiški audiniai, kuriuos šiandien galime pamatyti ant senoviniø baldø byloja apie to meto madas. Águdusi restauratoriaus akis vienu þvilgtelëjimu gali atskirti ne tik laikmeèius, kada baldai buvo aptraukti, bet net ir kurioje šalyje audinys buvo išaustas. Dekoratyvûs, tekstiliniai baldø apvadai ypaè populiarûs buvo 18-tame šimtmetyje. Natûralios odos apmušalai kone seniausias minkštø baldø apdailos bûdas, taèiau dël to antikvariniai tokio tipo baldai daþniausiai yra labai susidëvëjæ.
Minkštasuoliai – pailgos formos këdës, daþnai statytos prie sienos, bene seniausia sofos giminaitë. Patogus sëdëti net keletui þmoniø, šis baldas Europos didikø dvaruose atsirado dar 15-tame amþiuje. Mediena baldams gaminti bûdavo parenkama labai kruopšèiai. Daþnai vietinës medþiø rûšys atsispindëjo maþiau pasiturinèiøjø namuose, o turtingesni stengdavosi uþsisakyti baldø iš kuo egzotiškesniø medþiø rûšiø.
Sofos istorija siekia net senovës Egipto laikus, taèiau tai kas panašu á tai ant ko mes ilsimës šiandienà, atsirado tik maþdaug 16-tame, 17-tame amþiuose. Nors tuo metu sofa ir minkštasuolis daþnai buvo vienas kito sinonimai, dabartinæ išvaizdà šis baldas ágavo tik prieš šimtmetá. Brangiausiai tektø sumokëti uþ 17 – 18-tame amþiuje sukurtas sofas, nes jose tuo metu buvo derinami ne tik rankø darbo droþiniai, bet ir tapybos technikos. Ištapyti baldai buvo populiarûs Amerikoje, kur bandyta atkartoti smulkius àþuolo, pušies ar riešutmedþio medienos raštus.
Viktorijos laikø minkšti baldai, tiek Anglijoje, tiek Amerikoje buvo puošti miniatiûrinëmis skulptûromis ir pasiþymëjo gan dràsiu dizainu. Tokiø baldø apmušalai daþnai pagyvinti giliai áspaustomis sagomis ar vinimis su dekoratyviomis galvutëmis. Prabangiais laikyti baldai buvo tie, kuriø gamybai naudotas riešutmedis.
Kiekviena šalis pasiþymëjo savitu baldø dekoravimo stiliumi. Nuo vyraujanèiø medienos rûšiø priklausë ir gaminamø baldø ávairovë bei kokybë. Pramonës revoliucijos dëka kone kiekvienas šiuolaikinis þmogus gali mëgautis tais baldais, kuriais kadaise puikavosi tik rûmø ponai ir ponios.